Žena a měsíc. Propojení, na které jsme zapomněli.

Včera byl opět úplněk. Po intenzivním úplňku a úplném zatmění měsíce v červenci další o nic méně intenzivní úplněk ve znamení Ryb. Úplněk, který údajně rozdělil, co rozděleno být má a spojil to, co k sobě patří. A přesně tak to teď i cítím. Úplňky v roce 2018 jsou údajně neobvykle silné. Obzvlášť pro nás ženy. Žena a měsíc. Tohle propojení je daleko hlubší než většinou tušíme. A je škoda, že jsme na něj v dnešním světě dost zapomněli.

duchovní propojení

 

A já je opravdu silně prožívám. Každý z nich má pro mě silný význam a posouvá můj život o kus dál. Asi to má co dělat s moji probuzenou ženskou stránkou. Od té doby, co jsem potkala Toma, se potýkám s novou, velkou částí mého ženského já, která byla roky potlačovaná. Její probuzení mi však zároveň přineslo spoustu starostí, které jsem do té doby nemusela řešit. Dřív jsem kupříkladu pořádně ani nevěděla, kdy „to“ mám dostat, ani jsem to nevnímala a nikdy mě nic nebolelo.

Když jsme se potkali, první měsíc to vypadalo, že se moje tělo a mé hormony naprosto zbláznily. Můj měsíční cyklus se změnil na 2 týdenní a já měla několikrát za sebou takové „čtrnáctideníčky“. Cítila jsem doslova, jak celé moje tělo křičí, že s tímhle chlapem chce stvořit něco (někoho) dalšího. Tenhle šílený cyklus se sice naštěstí nakonec urovnal, ale já se od té doby potýkám s rozhozenými hormony. Například moje poslední PMS: Po náloži všemožných čokoládiček sedím sama v Burger kingu (ve kterém jsem byla naposled snad v USA před 7 lety) a láduju se tím největším hovězím burgerem. A doma to ještě završuju chlebíčkama a punčákem z rodinné oslavy. Prostě peklo.

Poslední měsíce navíc zaznamenávám jednu podstatnou a pro mě úplně ne milou věc. Moje dny se přesně na den sesynchronizovaly s měsíčním cyklem. V době úplňku, ve kterém už tak vcelku trpím, prožívám i své PMS. Takže peklo na druhou.

Tenhle fakt mi došel teprve tento měsíc. A jelikož nic není náhoda, brouzdala jsem po internetu a zjišťovala, jaký to má důvod. Jelikož jsem v minulosti nikdy příliš neřešila ani astrologii, ani ženský cyklus, jsou pro mě tyhle informace naprosto nové a dost přínosné. Zjistila jsem, že se nacházím v cyklu Rudého měsíce nebo taky cyklu „zlé ženy“

 —

☽ Cyklus Rudého měsíce, kdy má žena své dny v období úplňku a ovulaci kolem novu znamená, že její tvůrčí energie nesměřuje k plození dětí (realizaci ve hmotě), protože k ovulaci dochází v období „temnoty“ novu. Tvůrčí energie ženy je zcela zaměřena na vnitřní vývoj. Tento cyklus muži údajně vnímají jako silnější a nekontrolovatelnější, proto bývá označován jako cyklus,zlé ženy“ (moudré ženy, svůdkyně nebo šeredné čarodějnice), jež uplatňuje svou sexualitu na něco jiného než rození další generace.Ženy, které žily v cyklu rudého měsíce, byly vyloučeny z úplňkových obřadů a oslav. ☽

☽ Opakem cyklu Bílého měsíce je cyklus Bílého měsíce neboli cyklus „dobré matky“. Menstruace při něm přichází okolo novu a ovulace kolem úplňku. Tento systém je oslavován ve většině náboženstvích a obřadech plodnosti. Setkává se při něm tvořivá síla měsíce a ženy, takže tvůrčí energie směřuje k početí dítěte nebo založení rodiny. ☽

To všechno se dočtete v knížce Cyklická žena, kterou jsem si ihned objednala a těším se, co nového se ještě dočtu.

Je jasné, že ne všechny ženy na planetě mají svůj cyklus v jedné z těchto dvou fází. Ovšem většinou naše tělo směřuje právě k jednomu z těchto dvou cyklů. Čím více jsme v souladu se svým tělem a přírodou. Až se může stát, že se na den přesně sesynchronizuje. Tak jako teď mě.

Je pravda, že jsem nikdy dřív jsem neprocházela tak intenzivním vnitřním vývojem jako teď takže u mě to naprosto sedí.

Věřím, že tento úplněk nás všechny očistil od všech těžkostí, kterými jsme si museli v posledních měsících procházet a vše se začínám pomaličku urovnávat. Alespoň astrologie to tvrdí. A já ji začínám věřit, protože čím dál víc reflektuje to, co sama prožívám.

Tak co holky, jste momentálně spíš dobré matky nebo zlé ženy?