Blog

Čerstvý absolvent školy jménem život

Udělala jsem v životě takové kolečko a teď mám pocit, že stojím zase na začátku. O pár let starší, s pár šedými vlasy na hlavě a prvními vráskami okolo očí. Nebudu vám lhát. Nevím, proč je můj život někdy tak složitý. Proč mám pocit že všichni okolo ví co chtějí a jedou si to svý. Nebo se tak jenom tváří? Já to nikdy nevěděla. Byla jsem snad už vším čím jsem kdy chtěla být. Zkusila jsem si všecko co jsem si chtěla zkusit.

Poprvé na kambu aneb moje zkušenost s medicínou z pralesa

Nejhorší zážitek mého dosavadního života, ale taky medicína, který mi změnila život. To všechno je pro mě Kambo.

Tvůrce nebo spotřebitel?

Neumím žít v systému ale někdy mi dojde síla na to tvořit si svůj svět. To se ze mě pak stane spíš spotřebitel než tvůrce.  Nějakou dobu jsem teď jen spotřebovávala ale místo naplnění se cítím prázdná.

Sesterství je město ve kterém jsem nikdy nežila

Nevím kde všechno tohle posuzování a srovnávání s ostatními ženami začalo. Mám pocit že ode mě ne protože já byla vždycky přece ta hodná holka. Ta co ostatním dává prostor. Nekritizuje a nepomlouvá. Ale okolí vám nevyzrcadlí nic co v sobě sami nemáte...

Být ženou.

ŽENSKÁ ENERGIE. Chodí ke mě ve vlnách. Vždycky když přijde doslova se v ní vykoupu. A je mi nádherně. Mám pocit, že jsem konečně kompletní a chci mít najednou tisíc miminek, psů a koček.

Jak jsme se vyRUŠili

Odjeli jsme s velkým očekáváním i když jsme se snažili si ho nedělat. Nikdy jsem neviděla pokupě tolik lidí odhodlaných přiznat si svoje problémy a pracovat na nich. A nikdy jsem neviděla tak velkou a rychlou proměnu (nejen) v jejich tvářích. 

Co kdyby se ti splnilo všecko co sis kdy přál?

Vysněná práce. Vysněný přítel. Ideální bydlení. Konečně dost času sám pro sebe. Vlastní podnikání. Příliv zakázek. Příliv peněz. Uzdravení. Vysněné oblečení. Vysněná cesta. Skvělí přátelé, co ti konečně rozumí. Zvládnuté vztahy v rodině. Zvládnuté zkoušky. Zvládnutý kurz. Překonání sama sebe. Koupání v ledové vodě. Stojka na hlavě. Obytná dodávka. Zažila jsem to už tolikrát…

Proč se nám to děje?

Povídá se, že když si člověk na jedné straně planety ohřeje vajíčko , na druhé straně světa to údajně může způsobit monsuny. Říká se tomu efekt motýlích křídel.